تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱:۱۱ ب.ظ
یک دیدگاه

افتتاح مدرسه امید آینده در روستای باغک جنوبی تنگستان + گزارش تصویری

01

بیرمی :مدرسه خیرساز امید آینده در روستای باغک جنوبی تنگستان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری بیرمی ، مدرسه ۶ کلاسه امید آینده واقع در روستای باغک جنوبی شهرستان تنگستان در روز چهارشنبه مورخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ با حضور اعضای هیئت مدیره بانک آینده کشور، مدیر کل نوسازی مدارس استان بوشهر، بخشدار مرکزی تنگستان، معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و جمعی از مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.
در این آیین، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اظهار داشت: ما تعداد ۹۰۳ کلاس درس را بطور کامل در این ۴ سال، به اتمام رسانده و خدمت دوستان در اموزش و پرورش تقدیم کردیم، که شامل ۲۳۵ پروژه با سرمایه گذاری اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان بوده است.
احمد مرادی همچنین اضافه کرد: خیرین عزیز در ۱۲۱ پروژه مشارکت داشتند و حدود ۳۴ درصد اعتبار این پروژه ها را خیرین حقیقی و حقوقی تقبل کردند، که جای بسی سپاس و امتنان دارد.
وی ادامه داد: ما در هفته دولت امسال، ۲۳ پروژه را در قالب ۱۵۰ کلاس درس و با اعتبار ۵۲ میلیارد تومان کلنگ زنی کردیم.
بخشدار مرکزی تنگستان نیز با بیان اینکه یکی از مدارس مشکل دار شهرستان، بازسازی شده است و این جای تقدیر و تشکر دارد، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید در ۴ سال گذشته، ۱۲ مدرسه تخریبی در بخش مرکزی تنگستان نوسازی شده است، که هزینه شش مدرسه را خیرین حقوقی و حقیقی متقبل شده اند.
بخشدار گفت: با عنایت ویژه فرماندار محترم شهرستان، اعتبار بسیار خوبی در کمیته برنامه ریزی امسال برای تعمیر و تجهیز مدارس شهرستان اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان، با درایت استاندار محترم جناب دکتر سالاری، در کل استان برگزار شده است، اظهار داشت: ما با همکاری شوراها و دهیاریهای بخش مرکزی توانستیم با اجرای این طرح در شهرستان، و برگزاری کلاسهای تقویتی و کنکور ، سطح نمرات دانش آموزان در مقطع متوسطه را به مقدار ۷۵ صدم افزایش دهیم.
یونس غلامی زاده بیان داشت: امسال در کمیته برنامه ریزی شهرستان، برای روستای باغک، اعتبار طرح هادی روستا، تکمیل خانه عالم، بهسازی مسیر روستاهای تخماری به دهنو و پرداخت مطالبات سالن ورزشی را با برنامه ریزی فرماندار محترم اختصاص داده ایم.
وی اضافه کرد: سال قبل در روستای باغک، ۱۱ هزار متر آسفالت انجام شد و امسال نیز کار اسفالت معابر و کوچه های روستا با متراژ ۶ هزار متر مربع، در دستور کار خواهیم داشت.
غلامی زاده درپایان تصریح کرد: نوسازی شبکه آب روستا با مبلغ ۱ میلیارد تومان انجام شده که در ماه های آینده به بهره برداری میرسد و همچنین کار گازرسانی روستا نیز به شکل کامل انجام شده است.
معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این آیین اظهار داشت: آموزش و پرورش زیربنای هرجامعه ای است و با داشتن مدیران مدبر و معلمان ایثارگر در زمینه تعلیم و تربیت به اهداف خود، که رساندن دانش آموزان به افق های تعلیم و تربیت است، دست می یابد.
قلندری تصریح کرد: استان بوشهر و شهرستان تنگستان از دیرباز بستر رشد انسان های بزرگ در زمینه های علمی و دینی بوده که با توجه به شرایط سخت محیطی توانسته اند در دامان همین مدارس به جایگاه های رفیع دست یابند.
وی با بیان این که راه توسعه ی هر جامعه ای از مدارس ابتدایی می گذرد؛ خاطر نشان کرد: سرمایه اصلی هرجامعه نیروی انسانی آن است و دانشمندان این سرزمین که در زمینه های هسته ای و نانو، به پیشزفت هایی نائل آمده اند، محصول همین مدارس و نگاه ویژه معلمان هستند.
حسین پولادیان مدیر آموزش و پرورش تنگستان نیز اظهار داشت: خیرین نقش بسزایی در مدرسه سازی ایفا می کنند و از سال ۵۷ تا کنون بیش از ۱۹ هزار مدرسه به وسیله آنان در کشور ساخته شده است.
لازم به ذکر است مدرسه امید آینده واقع در روستای باغک جنوبی، با زیربنای ۷۷۱ متر مربع در زمینی با مساحت ۲۰۵۰ متر مربع با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

 

 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

یک دیدگاه

  1. کارشناس آموزش و پرورش می‌گه:

    تشکر ویژه از آموزش و پرورش که طی دو هفته اخیر دو مدرسه در اهرم و باغ را افتتاح کردند. مدارسی ارزشمند و با مساعدت خیرین

دیدگاه خود را به ما بگویید.