تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری همایش یکصد و دومین بزرگداشت شهادت رییسعلی دلواری در دلوار + گزارش تصویری

05

بیرمی: همایش یکصد و دومین بزرگداشت شهادت رییسعلی دلواری، با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان، معاون عمرانی استاندار، فرماندار تنگستان و جمعی از مسولین استانی و شهرستانی در سالن شهید جمادی دلوار برگزار شد.

 

عادل دهدشتی فرماندار تنگستان در همایش یکصد و دومین سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری در دلوار اظهار کرد: افتخار می کنیم که فرزند معنوی شهید ریسعلی دلواری هستیم.

وی افزود: از رئیسعلی دلواری باید درس وحدت، هماهنگی و ‌همدلی آموخت و‌ این را همه کشورهای سران منطقه هم دانسته اند.

دهدشتی بیان کرد: فرهنگ به جا مانده از رئیسعلی دلواری فرهنگ دلاوری و پایمردی است و ما باید ان فرهنگ را در خودمان حفظ کنیم.

فرماندار تنگستان گفت: به جرات میتوان گفت این منطقه، نقطه عطف مبارزه در کشور است.

دهدشتی تصریح کرد: تنگستان بزرگانی چون زائرخضرخان اهرمی، علم الهدی اهرمی و معتقد اهرمی و چند بزرگ دیگر دارد.

در ادامه این مراسم آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان در مراسم بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری اظهار کرد: همه استان بوشهر شهید رئیسعلی دلواری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  گفت: قیام تنگستان ضربه ای مهلک بر پیکر استعمار انگلستان بود.

وی افزود: دلوار جغرافیای بزرگواری و شناسنامه مبارزات ضد استعماری جنوب ایران است.

صفایی بوشهری بیان داشت: روحانیت این منطقه بصیر و شجاع و مبارز هستند.

وی افزود: دین مداری، ایمان، تقوا و اخلاق اسلامی اولین ویژگی شهید رئیسعلی دلواری است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: ولایت مداری و بصیرت و فریب نخوردن از انگلیسی ها از دیگر ویژگی های ممتاز شهید رئیسعلی دلواری است.

آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: شهید رئیسعلی دلواری با پشتوانه علما و مردم در اوج جوانی با بصیرت مثال زدنی بزرگترین قیام ضداستعماری علیه انگلستان را رهبری کرد.

سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درادامه این همایش  اظهار کرد: اینکه پس از ۱۰۲ سال شهید رئیسعلی در قلب ها زنده است و الهام بخش ما در جهاد است این یک سنت الهی است.

وی افزود: چنین ملتی هرگز نمی میرد، هرگز شکست نمی خورد، ملتی که از امام خود الهام می گیرد و راه را از طریق نگاه به آن ستاره درخشان جستجو می کند از آن ستاره پرنور ولایت مسیر را می یابد هرگز شکست نمی خورد.

سلام بیان کرد: مردم هرگز قهرمانان و پرچمداران خود را از یاد نمی برند و این یک سنت الهی است و شهیدان مظاهر جاودانگی یک ملت هستند.
وی افزود: شهید رئیسعلی دلواری و همرزمانش الهام بخش روح جهاد و مقاومت برای مبارزه با استعمارگران هستند چرا که اینان پرچمداران عزت شرف کرامت و آزادگی یک ملت هستند. اینها اولیای خاص الهی و سپر محکم امت و ملت در مقابل دشمنان هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: غیرت این مردان اجازه نمی دهد که عرض و حیثیت و نوامیس مسلمین تحت تهاجم و تعرض بیگانگان قرار گیرد چرا که برای مردم این دیار یک افتخار است که مشعل دار مبارزه با استعمار هستند.

وی افزود: روباه مکار  و سیاست ورز جهانی انگلیس چه مصیبت های غم انگیز و چه قتل عام های نفرت انگیز را بر جهان اسلام  و ملت ایران وارد کرد و تفرقه های خونین در جهان اسلام امروز همه در اثر فتنه گری استعمار پیر انگلیس ایجاد شده است.

سلامی اذعان کرد: اسناد رسمی وزارت خارجه آمریکا افشا کرده است که در ۱۹۱۰ چند سال پس از شهادت رئیسعلی دلواری قتل عام قحطی و گرسنگی بزرگ آن زمان  محصول توطئه انگلیس بود که بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران در اثر تحریم سنگین انگلستان از بین رفتند.

وی افزود: امروز انگلیسی ها و آمریکایی ها بدانند حافظه تاریخی ملت ایران زنده است و اینجا گورستان انگلیسی هاست  و ما از میدان عمل از صحنه یک جهاد مقدس که عامل حیات و شکوه و سرزندگی ماست با آنها سخن می گویم.

سلامی بیان داشت: امروز جهاد علمی اقتصادی سیاسی و فرهنگی در این کشور شکل گرفته است و ایران از تاریخ غم انگیز خود درس آموخته است و درس جدیدی به مسلمانان داده است که نه تنها ایران بلکه بلاد اسلامی  میدان مبارزه مبارزه فراگیر  علیه استکبار شده است .

وی افزود: آمریکا و انگلیس بدانند نباید از لنز قبل از انقلاب به ایران و جهان اسلام نگاه کنند  جهان اسلام اکنون یک قدرت واقعی است و این قدرت شکل گرفته است و هیچ ارعاب و تهدیدی و تحمیلی نمی تواند عامل بازدارنده ما باشد.

سلامی گفت:  امروز ایران با حزب الله اش در لبنان و انصارالله اش در یمن و بسیج مردمی اش در عراق و سوریه و هوادارانش در افغانستان و پاکستان  و دیگر نقاط دنیا یک زیر ساخت عظیم قدرتمند ایجاد کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد:  تحریم موضوع تازه ای نیست سیاستی شکست خورده  است و آب در هاون کوبیدن برای آمریکا اکنون برای آمریکا هیچ راهی جز به رسمیت شناختن استقلال و شکوه و عظمت ملت ایران برای تعامل با او وجود ندارد. اکنون جوانان ما خود راه دستیابی به علم و فناوری را آموخته اند و ما اکنون یک جهان هستیم و این عظمت باید به رسمیت شناخته شود.

حجت الاسلام زاهددوست دبیر کنگره شهید رئیسعلی دلواری در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از حضور با شکوه در این مراسم از بازسازی مقبره شهید رئیسعلی دلواری تشکر کرد.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13

دیدگاه خود را به ما بگویید.