تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
۲ دیدگاه

طرح اجرایی آب و فاضلاب روستایی شهرستان تنگستان بعنوان طرح برتر کشوری معرفی شد

A01

بیرمی :رئیس اداره امور آبفار شهرستان تنگستان گفت: طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی ورودی روستاهای مجتمع آبرسانی شهید عالی زنده بودی روستای محمود احمدی تنگستان که توسط امور و آب و فاضلاب روستایی این شهرستان در سال ۹۵ اجرا شده، بعنوان طرح برتر کشوری معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری بیرمی : عبدالله خدادادی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در قالب این طرح ۱۳ روستای زیر مجموعه مجتمع آبرسانی روستای محمود احمدی با جمعیت بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر وضعیت آب آنها بطور شبانه روزی بصورت هوشمند کنترل می شود.
وی بیان کرد: با فعالیت مرکز یاد شده روستای محمود احمدی مسئولان ذیربط در هر ساعت از شبانه روز می توانند از طریق تلفن همراه یا سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت از وضعیت پیک بار، میزان آب ورودی روستاها، میزان هدر رفت آب و سایر شاخصه های مربوط به در شبکه مطلع شوند.
خدادای با اشاره به اهمیت طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی ورودی روستاهای مجتمع آبرسانی شهید عالی زنده بودی روستای محمود احمدی اظهار داشت: در قالب این طرح چنانچه مصرف مشترکان روستاها فراتر از حد پیش بینی باشد براساس اطلاعاتی که از مرکز پایش کسب می کنیم دلیل مصرف آب بالای مشترکان مشخص می شود.
وی گفت: در برخی از روستاها می توان با استفاده از مرکز پایش و مدیریت مصرف وضعیت هدررفت آن را بطور دقیق اندازه گیری کرد که میزان بالای مصرف به دلیل فرسودگی شبکه یا خرابی کنتورهای مشترکان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آبشیرین کن باشی بخش ساحلی دلوار در هفته دولت گفت: این مجتمع آبشیرین کن در طول شبانه روز قابلیت تولید ۱۵ هزار مترمکعب آب شیرین دارد که برای فاز نخست آن تولید ۷ هزار و ۵۰۰ مکعب آب شیرین پیش بینی شده است.
خدادادی ادامه داد: با اجرای این پروژه مشکل تامین آب روستاهای بخش ساحلی دلوار بطور کامل رفع می شود و به یک پایداری مطلوبی در وضعیت تامین آب این روستاها خواهیم رسید.
وی در ادامه اظهار داشت: شمار روستاهای زیر پوشش امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان تنگستان ۱۱۲ روستا است که از این شمار ۷۰ روستا در بخش مرکزی و مابقی در بخش ساحلی دلوار واقع شده است.
خدادای گفت: شمار جمعیت این دو بخش نیز  ۵۹ هزار و ۷۱۹ نفر است و شهرستان تنگستان بعد از شهرستان دشتستان بیتشرین جمعیت روستایی استان را در خود جایی داده است.
وی عنوان کرد: شمار مشترکان روستاهای شهرستان تنگستان ۱۶ هزار و ۸۱۲ مشترک است که سرانه مصرف آنها در طول شبانه روز نیز ۱۷۴ لیتر است.
خدادای ادامه داد: تا پایان سال ۹۲ میزان هدر رفت آب در روستاهای شهرستان تنگستان ۴۳٫۵ درصد بود که با تلاش های صورت گرفته این آمار اکنون به ۳۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

 

A01 A02 A03 A04 A05 A06 A07 A08

۲ دیدگاه

 1. علی افسانژاد می‌گه:

  به نام شهریور
  دست پاچه فرزند سال
  دست پاچه ی بستن بار وبنه گرما
  دست پاچه تمام شدن
  مرزسبزی وزردی خش خش وار پاییز
  با عصرهای کشدار وشب ها غم آلوده ی رفتن
  شهریور که توی گوش تمام روزهایش
  زنگ مدرسه می پیچد
  مثل فرار طفل از مکتب
  دلش پیچ می خورد وسرش تاب رفتن
  به نام شهریور
  که باد پاییزی تن رنجور را می لرزاند
  اما گرما مردادهنوز در تنش جاریست
  پاییز به شهریور سلام می کند

  و می آید

  افسانژاد

 2. هادی می‌گه:

  مردم منطقه خاییز که از عملکرد آقای خدادادی بسیار گله مند هستند..

دیدگاه خود را به ما بگویید.