تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

در نشست مدیر جهاد کشاورزی تنگستان در روز خبرنگار با اصحاب رسانه تنگستان:امسال مبلغ ٣٠٠ میلیون تومان برای جاده های بین مزارع در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است

15

.بیرمی : امسال مبلغ ٣٠٠ میلیون تومان برای جاده های بین مزارع در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است

به گزارش پایگاه خبری بیرمی ،  مهندس اردشیر علایی، مدیر جهاد کشاورزی تنگستان، در نشست روز خبرنگار با اصحاب رسانه تنگستان بیان نمود :

امسال مبلغ ٣٠٠ میلیون تومان برای جاده های بین مزارع در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است.

مهندس علایی در نشستی که به مناسبت روز خبرنگار در این اداره برگزار نمود به شرح عملکرد این اداره در یکسال اخیر پرداخت. وی افزود :

🔹مهمترین محصول کشاورزی شهرستان خرماست، که دومین شهرستان تولید کننده خرما در استان محسوب میشویم و ٧٠ درصد از خرمای تنگستان، از نوع کبکاب است.

🔹با پیگیریهایی که انجام دادیم، خرمای کبکاب تنگستان و دشتستان، نشان جغرافیایی ملی گرفته است (به این صورت که در کشور خرمای کبکاب را محصول این دو شهرستان میدانند) و در حال تلاش هستیم که نشان بین المللی ان را هم بگیریم

🔹آفات چوب خوار مدتی ست برای باغداران منطقه مشکل ساز شده که با دعوت از نماینده ای از وزارت جهاد و کارشناسان خبره ملی، موضوع را بررسی کردیم که اعتباری در این زمینه نیز مصوب شده است. به همه باغداران شهرستان توصیه میکنم که نکات اموزشی و فنی توصیه شده توسط کارشناسان را جدی گرفته و برای جلوگیری از آسیب باغات خود رعایت کنند.

🔹شور شدن اب چاه های کشاورزی در مرکز شهرستان، باعث وارد شدن اسیب های جدی به نخیلات و ضعیف شدن میوه انها شده که انشالله با احداث سد، این مشکلات مرتفع خواهد شد.

🔹حدود ٨ میلیون نشاء از محصولات مختلف در تنگستان تولید میشود که به استانها و شهرستانهای همجوار، جهت فروش منتقل میشود.

🔹از سیاستهای جدی و مهم وزارت جهاد، با توجه به مشکلات و کمبود آب، افزایش کشت گلخانه ای ست، که از کشاورزان تنگستانی تقاضا میکنم این نوع کشت را با توجه به مصرف کمتر اب و تولید بیشتر محصول، جدی بگیرند. ما نیز اماده همکاری های لازم جهت احداث گلخانه ها در شهرستان هستیم.

🔹با هماهنگی وزارت جهاد، امسال طرح الگویی پاییزه کشت چغندر قند را بصورت ازمایشی در شهرستان انجام خواهیم داد.

🔹طرح تولید و کشت کود سبز (ماش) را در دستور کار داریم که از بقیه کودها سالم تر است. ما در جهاد کشاورزی شهرستان، کشاورزان را به استفاده از این نوع کود تشویق میکنیم.

🔹خوشبختانه بحث استفاده از کودهای شیمیایی خطرناک در محصولاتی مثل گوجه فرنگی که در جامعه گفته میشود و بعضن در مناطقی نیز استفاده میشود، در کشت صیفی تنگستان وجود ندارد و اگر کشاورزان از کودهای شیمیایی هم استفاده کنند، به این شکل خطرناک و حاد نیست.

🔹اعتبارات خیلی خوبی در دولت تدبیر و امید برای آبیاری تحت فشار مصوب شده است، که امسال در هفته دولت حدود ۴٠٠ هکتار در تنگستان به بهره برداری خواهد رسید

🔹امسال مبلغ ٣٠٠ میلیون تومان برای جاده های بین مزارع در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است.

همچنین در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود به خبرنگاران اهدا گردید.

 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15

دیدگاه خود را به ما بگویید.