- سایت بیرمی تنگستان - http://www.btnews.ir -

مدیر آموزش و پرورش تنگستان:خبرنگاران سفیران عرصه آگاهی و دانایی اند

بیرمی : مدیر آموزش و پرورش تنگستان در نشست با خبرنگاران از آنان به عنوان زبان گویای جامعه و سفیران عرصه آگاهی و دانایی قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بیرمی : روابط عمومی آموزش و پرورش تنگستان حسین پولادیان با گرامی داشت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران به عنوان سفیران عرصه ی آگاهی و دانایی با قلم و اندیشه ی خود به رفع مشکلات مردم می پردازند و با بیان واقعیت ها زبان گویای جامعه ی خود هستند.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان با بیان این که خبرنگاری خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب گفتن و خوب نوشتن است؛ تصریح کرد: ضروری ست خبرنگاران برای انعکاس بهتر اخبار، از مهارت خبر نویسی و سواد رسانه ای برخوردار باشند.

پولادیان افزود: صراحت، صداقت و شجاعت سه اصل مهم در خبرنگاری ست و خبرنگاران و تلاشگران عرصه رسانه، صادقانه، شفاف، بدون ترس، ملاحظه کاری و دخالت عواطف شخصی به بیان واقعیت ها می پردازند.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان نقش خبرنگاران را در آسیب شناسی جامعه مهم دانست و گفت: مشکلات آموزش و پرورش ساختاری ست و دو سویه بودن امر تعلیم و تربیت، همدلی و هم نوایی اولیاء دانش آموزان با معلمان را می طلبد و موفقیت های دانش آموزان در عرصه های مختلف در سایه ی همین همکاری و همراهی اولیاء با معلمان محقق می شود.

وی وجود ۱۴ مدرسه تخریبی در شهرستان و کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و آموزشی مدارس را یاد آور شد و گفت: با توجه به تلاش تعدادی از خیران مدرسه ساز و اعتبار تخصیص یافته ی فرمانداری تنگستان به ساخت و تجهیز تعدادی از مدارس، امید است با تکمیل و افتتاح تعدادی از پروژه های آموزشی، سال تحصیلی ۹۶/۹۷ را به نحو مطلوب و شایسته ای آغاز کنیم.

وی با بیان این که شاخص ارزیابی عملکرد مدیریت، نتایج کنکور و امتحانات نهایی ست گفت: در اجرای طرح تقویت بنیه علمی در دوره دوم متوسطه ۴۹۴ جلسه آموزشی و در زمینه ی کنکور ۲۰۲ جلسه برگزار شده وکسب ۹۳ رتبه در حوزه ی آموزش توسط فرهنگیان و دانش آموزان، نتیجه ی برنامه ریزی و تلاش های این مدیریت و اولیای مدارس است.

حسین پولادیان تلاش های این مدیریت در رفع مشکلات آموزشی مدارس شهر آباد را یاد آور شد و گفت: این شهر به دلیل فاصله ی جغرافیایی اش از مرکز شهرستان، بستری برای جذب تعداد زیادی از معلمان نیست که البته با آسیب شناسی بیشتر و انجام کار فرهنگی می توان مشکلات آموزشی آن را تاحدودی حل نمود.

در این نشست معاونان پشتیبانی و آموزشی این مدیریت با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و تقدیر از آنها، به بیان شاخصه های ضروری در امر خبرنگاری پرداختند و هر یک از خبرنگاران حاضر، دیدگاه های خویش را بیان نمودند.

 

 

a01 a02 a03 a04 a05 a06 a07 a08 a09 a10 a11 a12 a13 a14 a15