تاریخ انتشار :جمعه ۶ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۵:۵۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

گزارش جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تنگستان در سال ۹۶+تصاویر

05

Iبیرمی: جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تنگستان به ریاست فرماندار این شهرستان   و با حضور دکتر شهریاری نماینده دشتی و تنگستان، معاون سازمان برنامه و بودجه استان، تعدادی از مدیران کل استان، معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان، بخشداران مرکزی و دلوار و اعضای شورای اداری و تامین تنگستان برگزار شد.

در این جلسه دکتر عادل دهدشتی فرماندار تنگستان اظهار داشت: نگاه دولت تدبیر و امید به پروژه ها این است که با رضایت مردم و کار تخصصی بوده تا حداکثر اثر گذاری و نتیجه بخشی را به همراه داشته باشد.

عادل دهدشتی ابراز امیدواری کرد: دولت دوازدهم با همراهی نمایندگان مجلس رای اعتماد وزیران معرفی شده برای کابینه دولت جدید را بگیرد تا دولتی همراه، همسو و متخصص داشته و دولت بتواند با برنامه ریزی و تدوین سیاست گذاری ها در بخش های مختلف مشکلات و موانع در راستای تخصص برنامه های توسعه به ویژه سند چشم انداز گام های موثری بردارد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم با مشکلات فراوانی در حوزه های مختلف روبرو بود، افزود: دولت یازدهم با مشکلات فراوانی در بخشهای مختلف روبرو بود و طی یک مسیری در ۴ سال گذشته، توانست بخش های زیادی از این مشکلات را در حوزه های مختلف بویژه اقتصاد، با یک کار کارشناسی و دقیق، رو به جلو برده و همین امر باعث شد که شاهد رای اعتماد مجدد مردم به دولت روحانی با حضور پرشور و آگاهانه در ٢٩ اردیبهشت پای صندوق های رای و انتخاب مجدد به دولت تدبیر و امید باشیم که با حضوری آگاهانه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، رای و اعتماد مجددی به این دولت بدهند.

وی ادامه داد: مجموعه دولت در تنگستان نیز، با تاسی از همین نگاه در حوزه های مختلف به دنبال کار کارشناسی و برنامه ریزی شده، جلسات متعددی با مدیران کل و همکاران برگزار کرده تا با تخصیص اعتبارات و انجام پروژه ها بتوانیم ادعا بکنیم سال ۹۶ سالی پربار برای تنگستان باشد و بتوانیم بخشی از اعتماد مردم را در جهت رضایتمندی آنها پاسخگو باشیم.

فرماندار تنگستان اظهار داشت: طرح های کلانی را در تنگستان در حال پیگیری هستیم که با تلاشهای دکتر سالاری استاندار محترم و پیگیریهایی که دکتر شهریاری داشتند، خیلی امیدوارم که در سطح شهرستان، تا انتهای سال بتوانیم پروژه هایی را به سرانجام برسانیم و نتیجه بخشی آن را بین مردم شاهد باشیم.

وی ادامه داد: این طرح های کلان برای سال ۹۶ شامل بزرگراه اهرم به برازجان بعنوان یکی از مطالبات دیرینه مردم، که در لایحه بودجه نیز قرار گرفته است، می باشد که امیدواریم تا انتهای سال بخشهایی از آن را به بهره برداری برسانیم.

دهدشتی تصریح کرد: بیمارستان امام حسین اهرم در مرحله تاسیسات آن بوده که امیدواریم بتوانیم کارهای تکمیلی فاز دوم آن را انجام داده و به بهره برداری برسانیم.

دهدشتی از محورهای مواصلاتی و پروژه بزرگراه بوشهر به دیر به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم نام برد و ادامه داد: یکی از مطالبات عمده مردم در بخش مرکزی تنگستان، بحث تامین آب برای کشاورزی بود که در همین راستا طی ده روز آینده امیدواریم کلنگ زنی و عملیات اجرایی پروژه سد خاییز و آبشیرین کن دلوار را با حضور وزیر نیرو شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: ایستگاه فوق توزیع جایینک با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان در حوزه انتقال برق، عملیات اجرایی آن طی هفته آینده انجام خواهد شد.

عادل دهدشتی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات امسال با اولویت اتمام پروژه های نیمه تمام و مطالباتی خواهد بود، بیان داشت: در حال حاضر قریب به ۱۲۰ میلیارد تومان پروژه های مطالعاتی و نیمه تمام در تنگستان داریم که بخش زیادی از آن مربوط به جلسه کمیته برنامه ریزی سال قبل می باشد که این پروژه ها در راس برنامه های امسال قرار داده ایم.

این نماینده عالی دولت در ادامه اظهار داشت: عمده اعتبارات امسال در فصل آموزش و نوسازی و تعمیر و تجهیز مدارس، اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان، در فصل حمل و نقل و راهداری در حدود ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، در حوزه عمران شهری ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، تعدد پروژه های کلان و مهم در حوزه عمران روستایی و بنیاد مسکن در سطح روستاها، در بحث مهم آب در شهرستان، در مجموع درآب منطقه ای، شهری و روستایی، قریب به ۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار، در حوزه ورزش و جوانان، اتمام و بهره برداری از حدود ۵ تا ۶ سالن ورزشی حدود ۷ میلیارد تومان برای این حوزه، در حوزه سلامت و بهداشت و درمان، احداث و بهره برداری از حدود ۱۳ خانه بهداشت روستایی و در حوزه گردشگری، بهسازی محور خاییز، موزه شهید رییسعلی دلواری، قلعه زایرخضرخان اهرمی و همچنین آبگرم اهرم و میراحمد را داریم.

فرماندار تنگستان در پایان این جلسه اذعان داشت: جا دارد از تک تک مدیران استانی و شهرستانی تشکر ویژه داشته باشم که در این ایام وقت گذاشتند تا بتوانیم با برنامه ریزی و کارشناسی دقیقتری، توزیع اعتبارات را انجام دهیم و همچنین تشکر ویژه ای از دکتر درویشی و دکتر عوض پور و آرزوی توفیق برای این عزیزان و همکاران شان در سازمان برنامه و بودجه استان به جهت توزیع عادلانه، منصفانه و کارشناسی اعتبارات را دارم.

02

03

004

04

05

07

06

08

09

 

10

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

12

 

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

19

01

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.