تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۱ ق.ظ
۲ دیدگاه

نشست مطبوعاتی شهردار اهرم بمناسبت روز شهرداریها و دهیاریها با اصحاب رسانه/شهردار اهرم: جلو اجرای رای پرونده ٩ میلیاردی را گرفته ایم ، با توجه به پیگیریهایی که انجام دادیم،رای قطعا به نفع شهرداری صادر خواهد شد

SH01

بیرمی: عبدالله کردگار شهردار اهرم در نشست مطبوعاتی که اخیرا بمناسبت روز شهرداری‌ها برگزار کرد به نکاتی اشاره نمود که هم تازگی داشت و هم با صبحتهای قبلی ایشان متفاوت بود‌.
دو موضوع مهمی که در این چند سال برای شهروندان اهرمی همیشه ابهام داشت  و هیچ گاه جوابی دریافت نکردند در این نشست مطرح شد.یکی مورد درباره  پرونده نه میلیاردی که بر علیه شهرداری صادر شده و یکی هم بحث اعتبارات جذب شده و درآمدهای شهرداری و کمک های دولت در این چند سال بود .در مورد پرونده نه میلیاردی بارها شهردار اهرم و شورا و واحد حقوقی در جلسات رسمی و حتی در قالب بیانیه شهرداری را فاتح و پیروز این پرونده اعلام کردند و بخش زیادی از  عملکرد شهرداری در این چند سال تحت تاثیر گرفتن رای به نفع شهرداری در این پرونده قرار گرفت ولی در جلسه مطبوعاتی اخیر شهردار اهرم اعلام نموده ما جلوی اجرای حکم را گرفته ایم و هنوز پرونده در جریان است و با مستنداتی که ارائه داده ایم مطمئنا رای به نفع شهرداری صادر خواهد شد .

پس با این اظهار نظر مشخص شد که پرونده هنوز در جریان است و ممکن رای صادره جدید به نفع و یا به ضرر شهرداری صادر شود.چون  قاضی رای صادر میکند نه شهرداری که اینگونه با صراحت گفته شود رای مطمئنا بنفع ماست.پس بهتر این بود شهرداری در این مدت با شفافیت بیشتری در مورد سرنوشت این پرونده با مردم سخن میگفت و گفته نمیشد رای به نفع شهرداری صادر شده است .چون با این تفاسیر حتی اگر یک درصد هم ممکن باشد  رای به ضرر شهرداری صادر شود نباید از برد و پیروزی به نفع شهرداری سخن گفته میشد. در این مورد قضاوت را  بعهده خود مردم میگذاریم  !!
در مورد اعتبارات شهرداری اهرم در این چند سال بارها شهردار اهرم در رسانه ها و محافل و حتی در مصاحبه با هفته نامه ببرمی کمک هفت میلیاردی دولت به شهرداری را تکذیب کرد حتی اظهارات  فرماندار وقت که اعتبارات شهرداری را رسما اعلام  کرده بود تکذیب کرد و  ایشان را ناکارآمد در جذب ارزش افزوده و آلایندگی قلمداد کرد .در حالی که فرماندار وقت  کل در آمدها و اعتبارات شهرداری اهرم را اعلام کرده بود‌(مصاحبه شهردار در آرشیو هفته نامه بیرمی موجود است )ولی شهردار در نشست مطبوعاتی اخیر مبلغ اعتبارات جذب شده شهرداری و در آمدهای شهرداری را در این چند سال نزدیک به سیزده میلیارد تومان اعلام کردند.حال اگر در آمدهای داخلی  شهرداری را از این مبلغ کسر کنیم، تقریبا همان مبلغ اعلام شده فرماندار وقت بدست می آید.
بهتر بود شهرداری قبل از این نشست، ریز درآمد ها و اعتبارات را به صورت نسخه ای از پیش تهیه شده منتشر و یا در اختیار خبرنگاران قرار میداد تا به شفافیت موضوع کمک میشد.

بهرحال به واسطه رسالت اطلاع رسانی  اهم صحبتهای شهردار اهرم در نشست مطبوعاتی را جهت اطلاع شهروندان در ذیل آورده میشود.
🔶عملکرد شهرداریها پیشانی دولت در شهرهاست.

🔶اگر نتوانستم مطالبه یا خواسته ای را برآورده کنم، از مردم شهرم عذرخواهی میکنم.
🔶هر آنچه انجام شده تکلیف بوده و هر آنچه نشد را بر ما ببخشایند.

🔶ایجاد، بهبود و احیای فضای سبز در این دوره، نسبت به گذشته بهتر شد.

🔶سابقه عملکرد شهرداری اهرم از ابتدا تا کنون، نقاط تاریک و روشن زیادی دارد، اما در حوزه عمران شهری، عملکرد شهرداری ضعیف بوده است.

🔶ما در وضعیتی شهرداری را تحویل گرفتیم که شهرداری با تعدد پرونده هایی که علیه ش بود، چالش های بزرگی را داشت. اما تا آنجایی که توانستیم از حق مردم و شهرداری دفاع کردیم .

🔶هر وقت خدمتی را در نقطه ای از شهر انجام میدهیم و تاثیر آن را در چهره و روحیه شهروندان ان محله با کوچه میبینیم، یک انرژی و انگیزه مضاعفی به ما در مجموعه شهرداری اضاف میشود و این بهترین تقدیر و تشکر برای ماست.

🔶همه ی شهردارانی که تا پیش از من در این شهر بودند، زحمات زیادی کشیدند و بنده چندمین شهردار بومی اهرم هستم. اما متاسفانه نیروی بومی در اهرم مورد هجمه قرار میگیرد و نگاه مردم به شهردار بومی، نگاه خوبی نیست.

🔶ما در زمان مدیریت مان سعی کردیم بین شهروندان تفاوتی قائل نباشیم و خلاف قانون کاری انجام ندهیم. کما اینکه قبل از ما، کارها و فعالیتهای غیر قانونی در شهرداری انجام میشد.

🔶ما در این ۴ سال بدلیل این نوع رویکردمان مورد بی مهری زیادی قرار گرفتیم.

🔶بنده حاضرم بخاطر خطا و اشتباهاتم در طول این ۴ سال فعالیت، در هر جا و در حضور مردم عذرخواهی کنم.

🔶 در ایام انتخابات شورای شهر اخیر، بعد از اتمام وقت اداری از شهر بیرون میرفتم، تا حرف و حدیثی مرتبط با انتخابات برایم ایجاد نشود.

🔶یک و سال و نیم پیش قصد استعفا داشتم، که برخی از دوستان و نزدیکان به من پیام دادند که با استعفا خیانت کرده ای و نه خدمت، به همین دلیل تصمیم م را تغییر دادم.

🔶شهردار اینده اهرم هر نوع کمکی از من بخواهد و در توان من باشد، دریغ نخواهم کرد.

🔶هر کس در این جایگاه قرار میگیرد با یک سری  شکلات روبرو خواهد بود و من تنها توصیه ای که به شورا و شهردار اینده دارم این است که به حاشیه نروند و شهر را در دراز مدت ببینند.

🔶در اواخر تیرماه ، گالری اهرم بشکل امانی و با اعتبار ٨٠ میلیون به بهره برداری خواهد
رسید.

🔶چمن مصنوعی اهرم با دستور و برنامه استانداری و با همان طرح استانی ساخته شده است.

🔶تا پایان عمر کاریم در زمینه فرهنگی هنری، هر کمکی که در توان داشته باشم دریغ نخواهم کرد. اگر هم کمکی نکنم، سنگ اندازی یا ممانعتی نخواهم داشت.

🔶چمن مصنوعی دوم شهر، در غرب قلعه کلات و بر اساس طرح جامع تفصیلی شهر اهرم، در طرح فضای سبز اجرا خواهد شد.

🔶مشکل اصلی ما در فضاهای سبز و چمن های مصنوعی، بحث نگهداری آنهاست.

🔶در یک مورد مطالبی علیه شهرداری در فضای مجازی منتشر شد، که با کمک پلیس فتا شخص انتشار دهنده را شناسایی و پس از صدور حکم علیه وی، بنده رضایت دادم.

🔶 بحث رکود در شهر، ارتباطی با شورا و شهرداری ندارد و عدم ساخت و ساز و توقف پروژه مسکن مهر، از سیاستهای کلی دولت است.

🔶تا به الان تصمیمی برای شهردار شدن در جای دیگر ندارم، کما اینکه پیشنهاداتی به بنده شده است.

🔶اینکه گفته میشود چرا شهردار در طول ۴ سال، به اندازه یک ماه پایانی کار نکرد، از کم اطلاعی ست و برخی خدمات  به شکل حقوقی ست و یا در درازمدت دیده میشود.

🔶ما پروژه ها را با برگزاری مناقصه واگذار میکنیم که امکان دارد به پیمانکار بومی برسد یا غیر بومی.

🔶 مردم باید خوشحال باشند که در اواخر مهلت این دوره، شهردار و اعضای شورا انگیزه و انرژی خود را از دست نداده اند.

🔶سال گذشته ما تنها شهرداری استان بودیم که عیدی را بموقع پرداخت کردیم.

🔶این مژده را هم به مردم شهر میدهیم که بحث پرداخت ارزش افزوده از شهرستانی به استانی تبدیل شده و ما تا قبل از این، در استان کمترین مقدار را دریافت میکردیم.

🔶در فروردین سال امسال، شهرداری مبلغ ٢۶٠ میلیون عوارض ارزش افزوده دریافت کرده است.

🔶 ما جلو اجرای رای پرونده ٩ میلیاردی را گرفته ایم ، با توجه به پیگیریهایی که انجام دادیم،رای قطعا به نفع شهرداری صادر خواهد شد.

🔶بازار مهدیه ملک شهرداری است و ما در سال ٩٣ مزایده ان را شروع کردیم .

🔶دلیل مزایده بازار مهدیه این بود که ما هیچ درامدی از این ملک نداریم و بعضن مغازه هایی هستند که ٣٠ هزار تومن هم در ماه به شهرداری پرداخت نمیکنند.

🔶عمده برندگان مرحله اول مزایده بازار مهدیه، خود صاحبان اولیه مغازه ها بودند.

🔶بیشترین آسیب و فشار را از همین مزایده بازار مهدیه دیدیم که شاید مشکل، عدم اطلاع رسانی صحیح از طرف ما بود.

🔶کار مزایده بازار مهدیه تا به الان کاملن قانونی جلو رفته است.

🔶خط کشی هایی که اخیرن در شهر انجام شده، کاملن فنی و جزییات آن مستند و مشخص است.

اجرای فازدوم آبگرم شروع شده است.

🔶خیابان دانشجو (مسکن مهر تا دانشگاه ازاد) و مسیر دوم ابگرم، تا پایان تیرماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

🔶انتخابات شورای اخیر به پایان رسیده و در این ایام بیشترین فشار را بنده متحمل شدم و اگر مقابله ای نکردم، بدلیل حفظ ارامش و مصلحت شهر بود و هیچ گاه قصد مقابله نداشتم، ندارم و نخواهم داشت.

با کانال خبری بیرمی همراهاکبر شکوه:
از دوم آبگرم شروع شده است.

🔶خیابان دانشجو (مسکن مهر تا دانشگاه ازاد) و مسیر دوم ابگرم، تا پایان تیرماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

🔶انتخابات شورای اخیر به پایان رسیده و در این ایام بیشترین فشار را بنده متحمل شدم و اگر مقابله ای نکردم، بدلیل حفظ ارامش و مصلحت شهر بود و هیچ گاه قصد مقابله نداشتم، ندارم و نخواهم داشت.

SH01 SH02 SH03 SH04 SH05 SH06 SH07 SH08 SH09

 

 

 

 

 

 

 

 

۲ دیدگاه

  1. کوروش می‌گه:

    سلام آقای کردگار خسته نباشید.

    قالیباف تنگستان حمایتت می کنیم

    بیرمی تایییییییییید (بثبت)

  2. غ ج می‌گه:

    پرونده ی هیچکدام از شما مسئولان اهرم،هیچ موفقیتی در آن دیده نمی شود.اگر موفق بودید که وضع اهرم اینگونه نبود.امروز مردم اهرم بخلطر کارهای ننگین شما احساس شرم و خجالت می کنند.شما که بیت المال را به مسخره گرفته اید و آسفالت سالم را می کنید و به جایش موزائیک می زنید.وای بر شما که باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشید.مطمئنم که اصلا به فکر بازخواست سخت قیامت نیستید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.