تاریخ انتشار :شنبه ۶ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۱ ب.ظ
یک دیدگاه

شهر ما هم سینما دارد !

IMG-20170527-WA0034

بیرمی / مقاله

شهر ما هم سینما دارد !سال گذشته بود که به همت معاونت امور سمعی و بصری وزارت ارشاد، شرکت رسانه های تصویری و انجمن سینمای جوانان کشور، طرحی با نام “سلام سینما” در شهرهای کوچک و کم جمعیت اجرا شد. بشکلی که فیلم های روز سینمای کشور که روی پرده سینماهای پایتخت به نمایش گذاشته میشوند، بلافاصله این فیلمها در شهرهایی که فاقد سینما هستند، بشکل سیار برای عموم مردم اکران میشوند.
اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که با سفر معاون وزیر ارشاد و رییس شرکت رسانه های تصویری و انجمن سینمای جوانان کشور، این طرح در شهر اهرم نیز افتتاح شد.
داشتن سینما در اهرم، برای ما علاقه مندان به فیلم و سینما، شاید مثل خواب و رویا بود و آروزیی که انتظار برآورده شدن ش را حالا حالاها نداشتیم. اما اکنون به همت وزارت ارشاد دولت تدبیر و امید، فیلمهای روز سینمای کشور، همزمان در شهر ما هم اکران میشود و باید بخاطر این درایت و دوراندیشی وزارت ارشاد، اداره کل ارشاد استان بوشهر و کلیه دست اندرکاران اجرای طرح سینمای سیار در سراسر کشور و استان بوشهر، خسته نباشید و خدا قوت گفت.
تا کنون فیلمهای “سلام بمبئی”، “خوب، بد، جلف”، “گشت ٢”، “انیمیشن مبارک” و “تیک اف” در اهرم اکران شدند.
دیشب نیز آخرین سانس اکران فیلم سینمایی تیک آف، ساخته فیلمساز هم استانی مان اقای احسان عبدی پور در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری اهرم بود.
جامعه هنرمندان و علاقه مندان به فیلم و سینما در اهرم، انتظار دارند مسولین مرتبط با مسایل فرهنگی، نهایت همکاری خود را با این طرح داشته باشند که البته این مهم زمانی به وقوع میپیوندد که مسولین، سینما و فرهنگ فیلم دیدن را درک کنند و بفهمند.
این پتانسیل فرهنگی موجود را قدر بدانیم و همه با هم کمک کنیم تا با کیفیت مطلوب و به بهترین شکل ممکن، برای عموم مرد عرضه شود.
در آخر از همکار و دوست هنرمندم، جواد عالی عزیز بعنوان مسول طرح “سینما سلام تنگستان” و جناب اقای جاودانی مدیریت محترم ارشاد تنگستان، بابت اجرای این طرح ارزشمند، سپاس ویژه ای دارم.

اکبر شکوه _ عضو شورای رسانه تنگستان

یک دیدگاه

  1. جاودانی می‌گه:

    درود برآقای شکوه و سپاس از مطالب زیبایش

دیدگاه خود را به ما بگویید.