تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۳۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

گروه کوهنوردی برگ سبز تنگستان «دره خال» خائیز را پاکسازی کردند+ عکس

004

بیرمی :گروه کوهنوردی برگ سبز تنگستان «دره خال» خائیز را پاکسازی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بیرمی ، گروه کوهنوردی «برگ سبز تنگستان» در تعطیلات آخر هفته گذشته با همکاری اداره حفاظت محیط شهرستان تنگستان طی یک برنامه کوهپیمایی در «دره خال» خائیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرد طبیعت ایران، استاد محمدعلی اینانلو، محیط را پاکسازی کردند.

محمد ستارزاده مسئول گروه به «خلیج فارس» گفت: گفت: گروه کوهنوردی برگ سبز تنگستان هر سال با حضور در مناطق کوهستانی شهرستان تنگستان، محیط را پاکسازی می‌کند.

وی افزود: این برنامه کوهپیمایی مزین به نام مرد طبیعت ایران محمدعلی اینانلو است که هر سال با هزینه شخصی افراد گروه انجام می‌شود و تا کنون توانسته‌ایم صدها کیلو ضایعات پلاستیکی، فلزی، شیشه‌ای و کاغذی را از دل طبیعت جمع‌آوری کنیم.

ستارزاده با قدردانی از اداره حفاظت محیط شهرستان تنگستان، یادآور شد: برنامه امسال با همکاری صمیمانه این اداره وضع بهتری داشت و تمام لباس‌های افراد گروه توسط حفاظت محیط شهرستان تنگستان تأمین شد.

مسئول گروه کوهنوردی برگ سبز تنگستان ابراز امیدواری کرد که سال آینده نیز با همکاری حفاظت محیط شهرستان تنگستان یا هر سازمانی که اعلام همکاری نماید، این مأموریت را انجام دهند.

وی با اشاره به اهمیت زیبا نگه‌داشتن طبیعت توسط مردم، گفت: همچنین برای یادآوری به مردم عزیزمان در جهت پاکیزه نگه‌داشتن طبیعت، امسال یک بنر شش متری در «دره کیسی» مبنی بر توجه به طبیعت و اهمیت آن نصب کرده‌ایم که امیدواریم مورد توجه هموطنان قرار گیرد.

«دره کیسی» و «دره خال» خاییز هر ساله در فصل زمستان پذیرای افراد زیادی است که برای تفریح و گردش به آن مناطق سفر می‌کنند.

گفتنی است که برنامه اردویی سال گذشته گروه کوهنوردی برگ سبز تنگستان در «دره کیسی» انجام شد.

منبع : خلیج فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.