تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ دی ۹۵.::. ساعت : ۴:۵۹ ب.ظ
۵ دیدگاه

جوابیه آموزش و پرورش تنگستان در پی انتشارخبری مبنی بر گرفتن شهریه اجباری در مدارس دولتی تنگستان

%d8%a8%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-7

بیرمی: اداره آموزش و پرورش شهرستان  تنگستان در پی انتشار خبری مبنی بر گرفتن شهریه اجباری در مدارس دولتی تنگستان در یکی از سایتهای محلی جوابیه را به این پایگاه خبری ارسال کردند متن این جوابیه بدین شرح است؛

به مدیر محترم سایت بیرمی

سلام علیکم

با احترام در پی درج خبری مبنی بر گرفتن شهریه های اجباری در مدارس دولتی تنگستان در یکی از سایت ها و فضای مجازی به تاریخ ۹۵/۱۰/۸ جوابیه این مدیریت جهت تنویر افکار عمومی همراه با مستندات به شرح ذیل می باشد؛ لذا ضمن قدر دانی از شما خواهشمند است جوابیه را در زمان و مکان مناسب منتشر نمایید.

۱-  در مدارس عادی هیچگونه وجهی تحت عنوان شهریه از دانش آموزان دریافت نمی گردد بلکه اولیاء محترم بر اساس علاقه مندی و در حد بضاعت مالی خود و بدون اجبار جهت اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی به مدارس مساعدت هایی داشته و دارند.

 

۲- دانش آموزانی که در مدارس نمونه پذیرفته شده و مشغول به تحصیل می باشند؛ مطابق مصوبات کمیته برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرکه تصویر آن به پیوست ارسال می گردد می بایست بابت کمک هزینه فعالیت های فوق برنامه، شهریه پرداخت نمایند که دراین زمینه، علاوه بر اخذ کمترین مقدار شهریه« ۲۵۰۰۰۰۰ ریال» علیرغم مشکلات و تنگناهای مالی زیاد در مدارس نیز تخفیف های لازم برای خانواده های کم بضاعت و مستمند اعمال گردیده و می گردد.

 

۳-  اجرای طرح دریافت شهریه از دانش آموزان مدارس نمونه دولتی، منحصر به آموزش و پرورش تنگستان نیست و در سراسر کشور کمک های داوطلبانه اولیا در مدارس عادی و شهریه ها در مدارس نمونه نقش تعیین کننده ای در تامین منابع مالی دارند.

 

روابط عمومی آموزش و پرورش تنگستان

img-20161230-wa0000

۵ دیدگاه

 1. کارشناس آموزش و پرورش می‌گه:

  طبق مصوبه اداره کل ،آموزش و پرورش تنگستان می توانسته تا ۵۰۰ هرارتومان شهریه از دانش آموزان مدارس نمونه بگیرد؛ولی حداقل مبلغ پیشنهادی یعنی ۲۵۰ هزار تومان را دارند می گیرند که این پول هم صرفا برای برگزاری کلاسها فوق برنامه است.

 2. ولی فرهنگی می‌گه:

  متاسفانه در شهر ما رعایت اخلاق واحترام به آموزش و پرورش ومدیران زحمتکش در مدارس از طرف سایتهای خاصی رعایت نمیشود. وآبروی افراد را عمدی یاسهوا زیر سوال بردن از گناهان کبیره است. این که شاید دانش آموزی به دلیل عدم رعایت مقررات مدرسه وسهل انگاری خودش واولیا ش با تاخیر چند دقیقه ای سر جلسه امتحان رفته باشد.
  لطمه به روحیه اش خورده وباید
  کسانی که ادعای فرهنگ وادب میکنند در سایتها به توهین ولطمه زدن آبروی مدیر مدرسه ای بپردازند کجای این موضوع دفاع از حقوق مردم و اخلاقیات است؟
  هر چند من یک ولی هستم ولی متاسفانه خیلی اولیا حتی متمکن وفرهنگی حاضر به پرداخت شهریه یا کمک به مدرسه نیستند. وسالها اینطور گذراندند آنچه بعضی از آنها را به چنین کارهای ناشایستی که موجب درج خبر نادرست واغتشاش افکار عمومی علیه یک مدیر که خالصانه دارد زحمت میکشد کرده.
  این است که هیچ کمکی به مدرسه نکنند ومثل همیشه از کمکهای دیگران بچه ها شون استفاده کنند بعد هم اعتراض کنند که چرا مدرسه این ندارد وآن ندارد.
  به جای مقایسه مدارس دیگر شهرستانها اولیا وکمکهای مالی وفکریشان را مقایسه کنید.
  برای سایت‌هایی که غیراخلاقی آبروی مدیران مدارس وجامعه آموزش وپرورش رو میریزند هم متاسف هستیم. خدا همه را به راه راست هدایت کند.

 3. علی می‌گه:

  سلام. در قانون اساسی نوشته است تحصیل باید باید رایگان باشد و بدون هزینه.۲)در مدارس نمونه کلاس های تقویتی برگزار می شود کسی که در مدرسه نمونه است نیاز به تقویت نداره باید براش کلاس کنکور کذاشت(صرفاً جهت اطلاع)
  بیرمی تایید کن (می دونم تایید نمی کنی)التماس دعا

 4. ولی دانش آموزان می‌گه:

  باعرض ادب و احترام.بایستی خدمت اون ولی فرهنگی یاد آوری شود‌.کسی فکر تخریب مدیر محترم نداشته و ندارد.بایستی واقع بینانه به موضوع بنگریم.مدیریت فعال ومحترم طی دومرحله دانش آموزان و به خاطر شهریه از کلاس درس منع وبیرون میکند،مصرانه برعهد خود پافشاری مینمایدوحدود ۲۰دقیقه انها رومنع امتحان میکند.آقای محترم اگه واقعا شما بر موضوع پیش آمده کاملا واقف بودید هرگز این حرف ها رو بیان نمی کردید.حاضرم در یک جلسه مشترک روشن کنم مقصر کیه مااولیا یا مدیریت محترم.بله اولیاء دردادن شهریه قصور داشتند یک طرف.اما آیا بایستی دانش آموز تنبیه شود و آنهم به قیمت منع از آموزش و امتحان میان ترم.جای تاسف است که شما بزرگوار یک طرفه به قاضی میروید.سوالی داشتم محضر مبارکتان تاحالا چند کلاس فوق تخصص در این مرکز برپا شده است که باید هزینه آنرا اولیاء بپردازند؟ بعد آن خودمان رو گول بزنیم.دادن شهریه واجب و لزوم دارد،لیک آیا تنبیه دانش آموز نیز تحت هر شرایطی عاقلانه است؟؟؟

 5. فضول محل می‌گه:

  وای که درد زیاد است و آنهم در نظام آموزشی و پرورشی
  آیاآموزش و پرورش کشور ثروتمندی مثل کشور ما باید نیاز به کمک مالی اولیاء داشته باشد که ما اینگونه به سر و روی هم می پریم و یکدیگر را متهم می کنیم ؟ ! ! ! !
  این رقم هایی که دوستان عنوان کردند از سال گذشته از دانش آموزان مدارس نمونه گرفته می شود و بانیان این طرح سخیف معلوم نیست می خواهند کدام مشکل آموزش و پرورش را حل خواهد نمود و یا به قول دوستان فعالیت های فوق برنامه که تعاریف خاص خود را داردو به فعالیتهای اول پرورشی و پس از آن آموزشی که متاسفانه اینطوری عمل نمی شود و مدارس توجهشان معمولا به آموزش بیشتره تا آموزش ! !
  آیا سزاوار است سطح اینگونه مدارس را با گرفتن این مبالغ پایین بیاوریم ؟ ! !مگر قرار نیست از افراد و دانش آموزان با استعداد حمایت بشه ؟ اینه معنای حمایت
  آموزشگاه های نمونه ما در سال چند تا اردوی تفریحی ، زیارتی ، آموزشی ، بازدید علمی ، فعالیتهای ورزشی ، پرورشی ، کلاس های نقاشی ، خطاطی و کاردستی و آشپزی و و ….. که نمونه هایی از کارهای فوق برنامه هست ، دارند
  آیا باز هم باید از این طرح و وصله ناجور حمایت بشه ؟ ! !

دیدگاه خود را به ما بگویید.